Приєднуйся до нас !

Ми в Твітері

MolnarGregory

Види електричних розеток: характеристики й особливості монтажу

  • 27 April 2018 17:45:42
  • Comment :1
  • Views: 1563
  • 4
 

Сучасний інтер'єр, виконаний в модних стилях і колірних рішеннях, буде некомфортним, якщо приділити недостатньо уваги його функціональної частини. Щоб будинок або квартира заграли відтінками затишку, варто правильно вибрати види електричних розеток. Вони-то і стануть джерелом енергії для приємних дрібниць, елементів освітлення та дозволять розмістити техніку комфортно і безпечно. Здавалося б, такий простий предмет, як електрична розетка, не повинен викликати труднощі при його покупці, але сучасні магазини пропонують широкий асортимент електрофурнітури, обладнаної корисними функціями і мають різну ступінь захисту.

Види розеток потрібно вибирати в залежності від того, в якій кімнаті імовірно вони будуть розташовуватися, в яких умовах працювати і яка буде обрана техніка їх монтажу. Також, природно, враховується приблизна кількість і тип використовуваного побутового обладнання. Комбінації різних видів розеток, їх призначення для різних потреб дозволять втілити в реальність найсміливіші ремонтні фантазії і зробити приміщення максимально комфортним для роботи або проживання. Крім того, електророзетка - це довгострокове фінансове вкладення в безпеку і надійність функціонування технічного оснащення будинку або офісу, тому до її вибору слід підійти з усією відповідальністю. Зручність монтажу і використання, цінова категорія і зовнішній вигляд є найбільш важливими критеріями при покупці.

Види електричних розеток: сучасний асортимент і переваги

У різних країнах використовуються різні види електричних роз'ємів, що багато в чому і формує відмінності в конструкції розеток того чи іншого типу. Але в нашому столітті інтеграційних процесів в індустрії ремонту та дизайну приміщень в магазинах можна знайти широкий вибір цих, на перший погляд, банальних предметів, призначених для техніки зарубіжних і вітчизняних виробників. Отже, існують такі види розеток:

    Розетки, родом з радянського минулого. Поступово виходять з ужитку, але все ще залишаються вірними супутниками старої техніки. Істотний недолік, який викорінили більш сучасні види електричних розеток, - поганий електричний контакт між мережею і підключеним приладом.
    Європейські. Підходять зразкам техніки євростандарту. До даної категорії можна віднести види

  1. розеток с додатковими элементами

    для забезпечення більшої надійності контакту, безпеки і комфорту при використанні, як, наприклад, світлодіодні індикатори, шторки та інші датчики. Мінусом є рідкісні труднощі з витяганням вилки приладу з такою розетки, що компенсують вдосконалені вироби з виштовхувачем, - відмінний вибір для тендітних стін і перегородок з гіпсокартону.
        Розетки американського зразка. Відмінна риса - плоскі довгасті роз'єми для вилки.
        Універсальні види електричних розеток. Спроба об'єднати розетку для техніки з американськими і європейськими вилками і поєднувати відповідні їм роз'єми. Конструкції відрізняються ергономічністю і надійністю, однак в магазинах таку дивину знайти непросто. Тому любителі інтернаціональної техніки з різних країн можуть просто скласти комплект з декількох розеток різних видів і використовувати їх за прямим призначенням.

    Всі вищезгадані види електричних розеток можна розділити на кілька підгруп в залежності від наявності або відсутності заземлення. Пристрої з заземленням вважаються більш безпечними, так як попереджають ризик удару струмом. Візуально на таких розетках видно контакти заземлення. Пристрої мають три контакти, одним з яких є пластина з металу. Але їх недолік в неможливості контролювати стан ізоляції, і в разі її пошкодження неминуче слідує відключення живлення.

    Важливо відзначити, що побутова, офісна техніка та обладнання володіє різною потужністю, а тому слід правильно підбирати під неї певні види електричних розеток. Так, стандартні евророзетки розраховані на 220 В, яких достатньо для роботи основного переліку побутових електроприладів: холодильник, телевізор, мікрохвильова піч, комп'ютер. Для більш потужної побутової техніки або промислового обладнання використовуються трифазні розетки, характеристики яких розраховані на велику силу струму. Крім того, в залежності від частоти струму також виділяють певні види розеток: для 50 Гц і 60 Гц.

Особливості монтажу розеток різних видів

Різні види розеток і вимикачів можуть стати стильною деталлю, яка підкреслить оригінальність інтер'єру, об'єднає всі кімнати в єдиний ансамбль. При бажанні ви також завжди зможете вибрати і купити в інтернет-магазині CONTACTICA пристрої, які не будуть виділятися на загальному тлі оформлення приміщень в будинку. Важливу роль у візуальному поданні та оформленні грає монтаж розеток. Існує кілька варіантів установки електричної фурнітури, які визначаються видом її корпусу.

Розетки для зовнішнього монтажу використовуються частіше, ніж їх аналоги - моделі для прихованої установки, адже доступ до них нічим не обмежений. До того ж такі конструкції мають вагомою перевагою - низькою вартістю і величезним вибором форм, кольорів і додаткових функцій. Пристрої, які підходять для поглибленої закладення, можуть стати невід'ємним атрибутом сучасної кухні, ванній або бути використані в дитячій. Нові види електричних розеток, - переносні - представляють собою бухту з проводом, розташовану в стіні, і роз'єм для підключення до них, який при необхідності може бути перенесений до місця підключення техніки. Такі пристрої дуже зручні у використанні.

Переваги використання сучасних видів розеток

Практично всі види розеток, пройшовши довгий шлях вдосконалення і зміни, обзавелися додатковими пристосуваннями, що роблять їх конструкцію більш зручною при монтажі, ергономічними у використанні і сучасної в оформленні. Так, на ринку можна знайти електрофурнітуру з різним ступенем захисту: для сухих приміщень підійдуть розетки з маркуванням IP20, для кімнат з підвищеною вологістю - IP44, для вологих і запилених - IP54. Також підвищують надійність і безпеку електропроводки пристрої з можливістю захисного переривання струму. Вони автоматично відключають електроживлення при витоку небезпечної кількості напруги.

Види розеток з таймером ідеально підійдуть для техніки, яка не обладнана власною системою автоматичного відключення, адже після закінчення виставленого часу пристрій припинить подачу струму на підключені до неї обладнання. Оснащена ваттметром електрична фурнітура наочно показує, яка кількість напруги споживає включена техніка, і змінює колір індикатора в залежності від рівня її потужності.

Зручні і стильні варіанти для спалень і віталень - види електричних розеток з підсвічуванням і додатковими роз'ємами. Світловий маячок допоможе без праці включити вилку в пристрій в темряві, а USB-вхід дозволить зарядити гаджети без використання блоку. Всі без винятку розетки мають ряд переваг. Які з них вибрати - рішення тільки за вами. Головне, пам'ятайте, що розетка - це, перш за все, функціональність і безпеку вашого будинку, на якій не можна економити!

 

Powered by module Blog | Reviews | Gallery | FAQ ver.: 5.14.0 (Professional) (opencartadmin.com)